Türkiye'den Azerbaycan, Gürcistan, Türkmenistan, Kazakistan, Özbekistan, Tacikistan, Kırgızistan, Afganistan, İran ülkelerinde müteahhitlik hizmetleri veren, ticaret ve imalat ile iştigal eden Türk firmalarına hizmet vermekteyiz. ÇAMGÜLÜM Lojistik son teknoloji ekipmanla donatılmış kendi araç filosuyla komple ve parsiyel olarak ithalat ve ihracat mallarınızın taşınması sürecini organize etmektedir. Ayrıca araçlarımızda bulunan takip sistemi sayesinde siz değerli müşterilerimize 24 saat araç takibi konusunda bilgi akışı sağlayabilmektedir.

 

Yüksek Kalite Karayolu Servisi Sağladığımız Ülkeler:

 

Türki Cumhuriyetler ve Ortadoğu: Türkmenistan, Afganistan, Kazakistan, Özbekistan, Kırgızistan, Tacikistan, Azerbaycan, Gürcistan, Suriye, İran, Irak, Lübnan, Ürdün, Katar, Dubai, Rusya, Belarus, Ukrayna, Mısır, Fas, Filistin

 

Avrupa ve Balkanlar:

 

Almanya, Hollanda, Fransa, Belçika, Avusturya, Polonya, Çek Cumhuriyeti, Lüksenburg, İsviçre, İsveç, Norveç, İngiltere, Bosna Hersek, Sırbistan, Slovakya, Kosova, Macaristan, İtalya, Bulgaristan, Yunanistan

Karayolu Taşımacılık Nedir?
Karayolu Taşımacılığı hizmeti hakkında merak ettiğiniz soruları sizler için cevaplandırdık.

Karayolu taşımacılık sistemi, bir yükün çıkış noktasından varış noktasına karayolu alt yapısı kullanılarak ulaştırılması şeklinde özetlenebilir. Aynı ülke içerisinde yapılan taşımacılığa yurtiçi karayolu taşımacılık, bir ülkeden başka bir ülkeye karayolu ile yapılan nakliyat işlemine ise uluslararası karayolu taşımacılığı adı verilir. Çamgülüm Lojistik olarak ülkemizin coğrafi konumunu en verimli şekilde kullanarak kalite standartlarına uygun lojistik faaliyetleri yürütmekteyiz. Yenilikçi anlayışımızı karayolu taşımacılığının esnekliği ile birleştirerek tüm teknolojik olanakları müşterilerimize sunmaya devam ediyoruz. Hem yurtiçi hem de yurt dışı karayolu taşımacılığında key account yönetimi gözetilerek müşterilerimizin ihtiyaç duyduğu raporları da anlık ulaştırıyoruz. Bu şekilde müşterilerimizin yük takibi yapması kolaylaştırılarak güvene dayalı bir sistem geliştirmeyi amaçlıyoruz.

Karayolu lojistiği, sunduğu sayısız ayrıcalık ile en çok tercih edilen taşıma sistemlerinden bir tanesi olmuştur. Bu ayrıcalıklar arasında en çok dikkat çeken 5 önemli avantaj şu şekilde sıralanabilir;

Just In Time Yöntemini Benimsemesi: Rekabet ortamında maliyetleri en aza indirmeyi amaçlayan bu terim, karayolu taşımacılığında son derece önem kazanır. Genel bir anlatımla ''müşteri taleplerini gözetecek şekilde minimum zamanda, minimum kaynakla, kısa ve orta mesafelerde esneklik esas alınarak yapılan taşıma şekli'' olarak özetlenebilir. Özellikle firma siparişlerinde büyük önem taşıyan bu yönteme, müşteri memnuniyetini en üst seviyelere taşımak amacı ile sıkça başvurulur. Çamgülüm Lojistik olarak Just In Time yöntemini karayolu taşımacılığına uyarlayarak en hızlı teslimatı, en doğru şekilde gerçekleştirmeyi amaçlıyoruz. Hız ve verim konusundaki sağlam temellerimizle hem yurtiçi hem yurt dışı rotalarımızı genişletmeye devam ediyoruz.

Kolay Ulaşım: Geniş karayolu ağı avantajı ile karayolu taşımacılığı lojistik sektöründe en çok kullanılan taşıma türlerinden bir tanesidir. Uygun coğrafi koşullar göz önünde bulundurularak dünyanın her yerinde karayolu ulaşım ağı bulmak mümkündür. Bu özelliği sayesinde dünyanın dört bir yanında teslimat yapılabilmektedir. İhtiyaç duyulan her an kolayca ulaşılabilen taşımacılık türü, kısa sürede teslimatı yapılması gereken yükler için son derece avantajlıdır. Günün her saatinde yapılabilen yükleme, boşaltma ve sefer imkanı ile son derece pratiktir. Birden fazla rotaya yük bırakma avantajıyla da sıkça tercih edilir. Aynı zamanda fazla terminale ihtiyaç duymaması sebebi ile tüm operasyonel işlemlerin kısa bir süre içerisinde tamamlanmasına olanak sağlar.

Güvenli Taşıma: Teknolojik imkanların ayrıcalığıyla karayolu taşımacılığı, güvenlik standartları göz önünde bulundurularak gerçekleştirilir. Karayolu taşımacılığının güvenlik bakımından tercih edilmesinin nedenleri şu şekilde sıralanabilir;

  • Kapıdan kapıya taşıma yapılması,
  • Ürünlerin yükleme ve boşaltma süreci dışında ellenmemesi,
  • Çamgülüm Lojistik farkı ile müşteriye yüklerle ilgili anlık raporlama sunulması,
  • Operasyon ekibinin verimli çalışması,
  • Yükleri çıkış noktasından varış noktasına kadar sorumlu kişilere düzenli bilgi akışının sağlanması,
  • Yüklerin boyut ve cinsine uygun araç temininin gerçekleştirilmesi,
  • Teknolojik ekipmanlar sayesinde yüklerin araca titizlikle yerleştirilmesi,
  • Düzenli paketleme avantajı,
  • Yüklere yapılan sigorta sayesinde kırılma, deforme ve kaybolma gibi olası risklerin en aza indirilmesi,
  • Yüklerin kaybolma ihtimalinin az olması gibi avantajlar sayesinde karayolu taşımacılığı sıklıkla tercih edilir.

Maliyetleri düşürür: Karayolu taşımacılığı, kısa sürede verimli bir taşıma imkanı sağladığından ekonomik avantaj sunar. Yükleme ve boşaltma dışında diğer süreçlerin minimumda tutulması ile birlikte elleçleme maliyetlerinin en aza inmesi sağlanır. Aynı zamanda karayolu taşımacılığının sunduğu güvenli taşıma imkanı sayesinde hasar maliyetleri ortadan kalkar. Sık sefer yapabilme ayrıcalığı ile aracın uzun süre beklemesinin önüne geçilir. Bu şekilde hızlı teslimat süreci gerçekleştirilerek bu alanda oluşabilecek giderleri en aza indirir. Sevkiyata hazırlama ve paketleme sürecinde hem zaman, hem de kaynak tasarrufu sağlanır. Aynı zamanda karayolu taşımacılığı daha az yatırım maliyeti gerektirir. Çamgülüm olarak tüm ihracat ve ithalat süreçlerinde teknolojinin tüm ayrıcalıklarından faydalanarak hizmet sağlıyoruz. Taşımacılıkta en önemli kriterlerden bir tanesi olan maliyet avantajını kullanarak en güvenli rotaları oluşturmanıza yardımcı oluyoruz.

Farklı Hacimlere Sahip Yük Taşıma İmkanı: Karayolu taşımacılığı, küçük yüklerin yanı sıra farklı hacimlerdeki yüklerin taşınmasında da büyük rol oynar. Belirli koşullar dahilinde her hacme uygun araç temini yapılarak esnek bir ürün yelpazesi oluşturulur. Özellikle ağır yüklerin taşınmasında gösterdiği üstün performans ile beklentileri karşılar. Çamgülüm Lojistik olarak müşterilerimizin kg ya da ton fark etmeksizin ağır kapasiteli yüklerinin taşınmasını sağlayarak tüm taleplerini karşılamayı amaçlıyoruz. Teknolojik altyapımız ve her teslimata uygun zengin ekipmanımız ile tüm taşıma sürecini başarılı şekilde tamamlıyoruz. Gelişmiş network ağımız sayesinde dünyanın dört bir yanına teslimat sağlarken, aynı zamanda pratik bir taşıma süreci gerçekleştirmeye özen gösteriyoruz.

 

Karayolu Taşımacılığının Yapısı

Karayolu taşıma sistemi yalnızca bir ürünün bulunduğu ortamdan farklı bir ortama taşınması olarak değil, birçok unsuru bünyesinde barındırması ile bilinir. Karayolu taşımacılığının yapısı genel olarak teknoloji, network ağı, hizmet politikası, operasyon ekibi, coğrafi faktörler, yurtiçi, yurt dışı müşteriler, kanun ve yönetmelikleri içerir. Karayolu taşımacılığının en doğru şekilde gerçekleşmesi, bu kriterlerin eş zamanlı kontrolü ile sağlanır. Uluslararası karayolu taşımacılığı yapan firmalar arasında biz, taşımacılık sektöründe oluşan arz ve talebi yakından inceleyerek karayolu taşımacılık yapısını titizlikle uygulamaktayız. Yerel düzenlemeleri takip ederek müşterilerimiz için pratik ve bütçe dostu rotaları çıkarmayı sürdürüyoruz. Alternatif yollar, teknolojik ekipman, sınırlar, gümrükler ve çeşitli düzenlemeler gibi dışsal faktörleri doğru şekilde kullanarak en verimli taşıma şeklini elde ediyoruz.

Karayolu Taşımacılığında Kullanılan Araç ve Ekipmanlar

Karayolu taşımacılığı 3 ana unsurdan meydana gelir. Bu unsurlar aşağıdaki gibi özetlenebilir;

Sürücü: Karayolu taşımacılığının en önemli parçalarından bir tanesi de sürücülerdir. Bu taşımacılık türünde sürücülerin eğitim, ehliyet gibi belirli şartları karşılaması gerekir.

Araçlar: Karayolu taşımacılığında kullanılan araçlar motorlu taşıtlar, yarı römorklar ve dizi halinde taşıtlar olmuştur. Römork ve yarı römorklarda yaş şartı bulunmazken, diğer taşıtlarda yaş kriteri belirlenen kurallara uygun olmalıdır.

Taşınan yük: Tüm taşımacılık türlerinde yükler özel ve genel olmak üzere iki kısma ayrılır. Genel yükler, taşınmasında herhangi bir sakınca bulunmayan ürünleri içerir. Özel yükler ise, taşınması için belirli standartlara uygun olması gereken ürünler bütünüdür. Özel yüklere bozulabilen gıda, bitki, sıvı, tehlike arz eden madde ve canlı hayvan örnek verilebilir. Genel ve özel yük teslimatının en doğru şekilde yapılması için belirli kriterlere dikkat edilmesi gerekir. Öncelikle teslimatın hangi araç tarafından, hangi rota sırası ile yapılacağı planlanmalıdır. Aynı zamanda paketlemenin doğru yapılması, hassas ürün etiketinin yapıştırılması ve teslimat bilgileri gibi kriterlerin teslimata uygun şekilde düzenlenmesi son derece önemlidir. Yüklerin hazırlık aşamasından sonra kullanılan ekipmanlar şu şekilde sıralanmıştır;

Vinç: Geniş hacimli ürünlerin yüklenmesinde kullanılır.

Konveyörler: Koli ve paket gibi küçük hacimli ürünlerin yüklenmesinde kullanılır.

Fortliftler: Yüklerin düzenlenmesinde ve taşınmasında son derece fayda sağlayan bu ekipman, depo içinde kullanılır.

Rampalar: Yüklerin araca yüklenmesi ve araçtan boşaltılması için kullanılır.

Transpaletler: Depo içi yüklemede kullanılır.

Karayolu lojistik firmaları arasında öncü olan Çamgülüm sektörünü farklı boyutlara taşıyan birikimi ile her an hizmetinizdedir. Siz de, dilediğiniz taşımacılık opsiyonu için alanında uzman kadromuz ile görüşebilir, bütçe dostu fiyatlarla lojistik sürecinizi en iyi şekilde tamamlayabilirsiniz.